Ogłoszenia duszpasterskie
odkupiciela.pl

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26.05.2024r.

 1. Dzisiaj, z okazji Dnia Matki na Mszy św. o 11.00 będziemy gościć Zespół „W drogę”, po Mszy św. koncert pieśni Maryjnych.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w środę, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
  - w piątek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe,
  - w sobotę, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
 3. Intencją modlitewną Róż Różańcowych na miesiąc czerwiec będzie modlitwa za dzieci, młodzież i maturzystów o dobry wybór drogi życiowej.
 4. W czwartek, 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu Chrystus Eucharystyczny w uroczystej procesji wychodzi na nasze ulice ze swoim błogosławieństwem. Tam, gdzie będzie przechodził uporządkujmy drogę i przystrójmy okna kwiatami i symbolami religijnymi. Przez udział w procesji składamy publiczne świadectwo wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Msze św. w Boże Ciało będą sprawowane o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.30. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy.
  Troskę:
  - o ołtarz 1 przy posesji państwa Buchalik powierzamy mieszkańcom ul. Pocztowej, Brzozowej, Jodłowej i Klonowej,
  - o ołtarz 2 przy posesji państwa Pietrzyk mieszkańcom ul. Dworcowej, Bestwińskiej, Chłodnej i Zabiele,
  - o ołtarz 3 przy posesji państwa Mola mieszkańcom ul. Legionów, Kasztanowej, Kamionki, Pasieki, Lipowskiej i Sosnowej,
  - o ołtarz 4 przy posesji państwa Korczyk i Klima mieszkańcom ul. Olszyna, Rolnej, Włókienniczej, Nad Młynówką, Podwale, Krupniczej, Jastrzębiej, Kwiecistej, Rzecznej, Robotniczej, Junackiej i Komorowickiej.
  Porządek procesji będzie następujący: krzyż, asysta, chłopcy dzwoniący dzwoneczkami, dzieci komunijne i dziewczynki sypiące kwiaty. Panów prosimy o niesienie baldachimu.
  Od piątku, podczas nabożeństw pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców dzwoniących dzwoneczkami.
 5. W piątek, 31 maja, od 17.00 wystawienia Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji i spowiedzi świętej. O 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe i procesja wokół kościoła. O 18.00 Msza św.. Po wieczornej Mszy św. spotkanie liturgiczne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie odbędzie się XXII Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 6. W sobotę, 1 czerwca, pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o 6.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Z racji Dnia Dziecka pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dzieciach. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa sprawowane będą w tygodniu o 17.30, w czwartek o po Mszy św. szkolnej, w niedzielę i uroczystości o 16.00. Do czwartku na nabożeństwach procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 7. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa majowe - w tygodniu o 17.30, w Boże Ciało o 16.00.
 8. W związku z organizowanym Piknikiem Parafialnym (w sobotę, 8 czerwca), zachęcamy do uczestnictwa w konkursie plastycznym „Radość bycia razem”. Celem konkursu jest uświadomienie sobie przez nas wszystkich ogromnej wartości bycia razem: w domu, sąsiedztwie, klasie, wspólnocie parafialnej. Konkurs podzielony będzie na cztery grupy wiekowe: przedszkolaki, od kl. 1 do 4, od kl. 5 do 8 i młodzież. Technika dowolna i format. Prace oddajemy do 30 maja w zakrystii ( prace podpisujemy, zaznaczamy swój wiek).
 9. Nasza parafia przystąpiła do Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021 – 2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus – Podprogram 2023. Program opiera się na zapewnieniu osobom najbardziej potrzebującym podstawowej pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków oraz umożliwieniu im udziału w bezpłatnych warsztatach na rzecz włączenia społecznego – tzw. działaniach towarzyszących. Program skierowany jest do osób z dochodem 2056,40 osoba samotna i 1590,00 na osobę w rodzinie. Skierowania do Programu wystawia Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach – Dziedzicach. Skierowania do Programu można składać w kancelarii parafialnej w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 17.00, a także po każdej Mszy św. w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, odbędzie się pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek o godz. 10.30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 11. Dziękujemy parafianom z ul. Lipowskiej za sprzątanie naszego kościoła i za kwiaty. Prosimy o posługę w sobotę na 15.00 parafian z ul. Legionów lewa strona i ul. Kasztanowej.